Ahoj, volám sa Daniela a teší ma, že ťa spoznávam 🙂

Tvorím obrazy z neba, na mieru a pre teba. Ako skúsená výtvarníčka povzbudzujem ľudí objaviť kreativitu a tvoriť. Svoje dlhoročné skúsenosti, štúdium a tréning ponúkam každému, kto má chuť vytvárať svoje obrazy a nevie ako na to.

Moja misia:

  • Prinášať zmenu priestoru umeleckou tvorbou
  • Vytvárať na mieru individuálne obrazy, predmety a doplnky
  • Učiť ľudí objaviť v sebe kreativitu a vyjadriť ju
  • Pomôcť každému nájsť zmysel života a uplatnenie

Cieľ:

Aby ľudia mali doma obrazy, ktoré menia atmosféru a ponúkajú možnosť priblížiť sa k Bohu a spoznať Ho vo svojom živote. Byť Ním potešení a tiež vyučovaní a povzbudzovaní do vlastnej tvorivosti a zmeny pohľadu na život a priestor. Nech sa ľudia obklopujú krásou, pretože to povznáša ich ducha.

 

Môj príbeh:

Už niekoľko rokov žijem zmysluplný naplnený život. V roku 2020 som si začala plniť svoj sen živiť sa tým čo ma najviac baví – výtvarnou tvorbou.

Bola som povzbudená odovzdávať druhým to, čo som sa za roky tréningu naučila. Tvorba obrazov je moja vášeň, keď maľujem som naplnená a celá žiarim. Spojená s Božím duchom viem vytvoriť obrazy s individuálnym posolstvom tomu, kto potrebuje zmenu.

Každý z nás má svoje sny. Ja som na naplnenie toho svojho čakala 24 rokov. Mať vlastnú galériu, nájsť si čas na to čo ma baví a čo viem. Mám z toho obrovskú radosť a áno, aj keď život prináša rôzne výzvy a ťažkosti, už viem víťaziť.

Tak je to aj s obrazom. Môže byť situácia, že sa nám nedarí niečo zvládnuť a zachytiť tak, aby sme boli spokojní. Dôležité je nájsť cestu a trénovať, učiť sa aj cez chyby. Mne už chyby nevadia, beriem ich ako príležitosť sa niečo nové naučiť. Viem byť šťastná aj v nedokonalých okolnostiach.

No nebolo to tak vždy. Môj sen najskôr vôbec neexistoval.

Ba čo viac, nemala som zmysel života, čo bolo veľmi smutné. Od 12tich som si kládla otázky: Načo sme tu? Kedy bude tá chvíľa, že život skončí? Čím bude výnimočná? O čo tu ide?

Prišiel čas rozhodovania sa na akú školu ísť. Hľadala som…čo so mnou bude? Smer mi pomohla nájsť mama. Ako vychovávateľka viedla krúžok “Šikovné dievča”, kde sme sa zaoberali ručnými prácami z textilu, šitím a farbením batikových obrazov, ktoré som si zamilovala. Tam mame svitlo, či neexistuje taká škola, kde by som v tomto pokračovala.

Našli sme Školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave. Nikto neveril, že by som mohla zvládnuť talentové skúšky. Niektorí učitelia mi dokonca hovorili, že tie talentové skúšky nezvládnem, nikdy predtým som sa tomu nevenovala. V ZUŠ učiteľ zistil, že tých pár percent talentu, ktoré treba cvičiť mám, a tak som sa s jeho pomocou a roku príprav na školu dostala.

Po jej skončení v roku 1996 však moja dilema nekončí, prácu umelca nájsť je nemožné, všade preferujú počítačových grafikov. Ísť študovať na VŠ by mi pomohlo preklenúť obdobie tápania. Zisťujem, že základ na prijatie je byť dobrá v portrétoch, ktoré mi teda moc nešli, a tak si nájdem umelca – portrétistu, ktorý je ochotný mi pomôcť. Pod jeho vedením a tréningom portrét ľahko zvládam.

Prijatie do školy sa síce nepodarí a ja zisťujem, že mám aj obchodnícky talent. Zarábať peniaze bez kreatívneho vyžitia ma z dlhodobého hľadiska nenapĺňa, často striedam prácu a vylučovacou metódou sa približujem k svojmu snu. Aké by bolo skvelé mať vlastnú galériu!

Hľadanie a nachádzanie - úžasný proces!

Sen by bol, ale ako sa k nemu dopracovať? Prichádzajú obdobia bez práce, bez financií a zase tie existenčné otázky, načo som vlastne tu? Je fajn vedieť niečo namaľovať, ale iné je sa tým živiť. Strácam chuť žiť keďže nenachádzam uplatnenie a zmysel bytia. Prichádzajú depresie, počas ktorých sú aj moje obrazy akési temné. Snažím upokojiť, priateľka ma posiela na kurzy meditácie v snahe pomôcť mi.

Avšak, je tu záchrana! Namiesto toho, aby som ja niečo našla si ma nájde samotný Tvorca života Ježiš Kristus a vleje mi do žíl, mysle, duše, ducha, do celej mojej bytosti nový život, novú nádej, novú vieru. Bola som stvorená pre život vo vzťahu s Ním, kde je radosť, naplnenie a pokoj. Depresie sa strácajú a môj život má zmysel. Ešte doriešiť tú prácu…vysnívanú.., nie hocičo ako doteraz.

Prichádzajú zákazky na rôzne obrazy, steny, plochy a ja ďalej snívam… ako by sa dalo živiť tým stále? Popri inej práci ma tvorba veľmi napĺňa, ale nie je toľko času na ňu, ako by som si želala.

Vydám sa, prichádzajú deti, s ktorými sa dá krásne maľovať a manžel ma v tvorbe podporuje. Vzdelávam sa na škole duchovneho poradenstva, ktorá dáva ľuďom hlbšie pochopiť zmysel života, duchovno, vzťah s Bohom Otcom, vyriešiť si rôzne psychické problémy a tiež objaviť kreativitu vo svojom vnútri.

Všetko v mojom zivote sa krásne mení k lepšiemu, krok za krokom úplne vitazstvo 😃

Moja mama si želala darček - oživiť maľbou jeden šedivý kút v jej práci, vďaka čomu dostávam zákazku – pomaľovať chodby ZŠ Pavla Demitru. Diela si všimne riaditeľ ZUŠ a motivuje ma, aby som šla učiť, lebo je škoda nedávať to čo mám ďalej. Vyšším odborným štúdiom na Odbornej škole sklárskej v Lednických Rovniach získam pedagogické minimum a základy psychológie.

S diplomom dis za menom pokračujem v obchodníckej činnosti pre Romantické chalupy, predávam domy a chalúpky pod lesom a v prírode. Možno raz budem na ne maľovať…, snívam. Ja už predsa chcem robiť niečo svoje! Niečo čo ma baví a napĺňa. A tak prichádza vízia od Boha, vnuknutie to prepojiť, vytvoriť si web, dať o sebe vedieť.

Tak som tu 🙂

Predávam vlastné umenie, tvorím na zákazku pre potešenie druhých a prinášam posolstvá z neba. 

Pomáham druhým naučiť sa tvoriť, vediem ich a vytváram cestu napojenia sa na Otca nebeského, Tvorcu všetkého. Teším sa, že konečne posuniem ďalej všetko čo vo mne kona, svoje schopnosti, školu aj skúsenosti.

Je to tak prirodzené:

Sama som bola v pozícii, kde som potrebovala učiteľa, ktorý mi pomáhal a viedol ma.

S tréningom nie len tak naslepo, ale so správnymi radami a pod dohľadom expertky sa určite podarí dosiahnuť úspech aj tebe. Chce to čas, návod ako na to, praktické rady a odbornú podporu.

Stačí jeden človek, ktorý vás na vašej ceste podporí a môžte dostiahnuť svoje sny!

Preto som sa rozhodla byť koučkou, učiteľkou a sprievodkyňou na tvojej ceste k objaveniu vlastnej tvorivosti. Uvoľniť kreativitu v tebe a naučiť sa ju slobodne vyjadriť a aj technicky zvládnuť. V mojom koučingovom programe

“ Od prvých čiar k umeleckému dielu”

ťa prevediem výtvarnými technikami, základmi kreslenia a maľby až po tvorbu vlastných umeleckých diel. Zozbierala som svoje dlhoročné skúsenosti, pokusy a omyly, aby som ti ponúkla skrátenú cestu k vlastnej tvorbe. Pokiaľ si ešte nikdy netvoril/a a cítiš sa zablokovaná/ý alebo neistá/ý,či to zvládneš, ničoho sa neboj, len vykroč.

Ak sa objavia prekážky a vnútorné bloky, viem ti pomôcť individuálnym poradenstvom. Keďže som sama prešla mnohými ťažkými vecami v oblasti duše, ducha, naučím ťa ako sa pomocou tvorby upokojiť a napojiť sa na zdroj večného života, ktorým je Tvorca vesmíru, náš Boh – Otec, Syn a Duch Svätý. Spojiť svojho ducha s Jeho je vytúžený zmysel života.

Spoznaj, že aj ty ste Boží a vieš tvoriť nové veci s ľahkosťou, chce to len vedieť ako na to a tréning pod dohľadom skúseného tvorcu. Vydaj sa po mojom boku touto vzrušujúcou cestou ku slobode a nájdi svoje uplatnenie a radosť v naplnenom živote.

Za účelom lepšej orientácie na ceste píšem e-book

“Objav v sebe kreativitu a nauč sa ju tvorivo vyjadriť”

Tvorba nemusí byť len o výtvarnom umení, umenie je aj vedieť žiť šťastne a robiť šťastnými aj ľudí okolo seba. Vytvorme prostredie, v ktorom je radosť a pokoj v tomto neistom svete. Ja viem, že nič nie je nemožné.