Máš túžbu maľovať obrazy, ale nevieš ako na to ? 

Potrebuješ zistiť, ktorá technika ti najviac sadne a máš málo času?

Budeš rád, keď aj tvoje vnútorné vízie uzrú svetlo sveta?

Už tvoríš a chceš sa zdokonaliť, pridať nové techniky, dosiahnuť profesionalitu alebo sa pripraviť na talentové skúšky?

 

Nech je tvoj dôvod akýkoľvek, v každom prípade ti viem pomôcť.

Prešla som procesom hľadania výtvarného vyjadrenia pod vedením skúsených učiteľov, mám za sebou roky trénovania i poradenstva druhým. Preto som schopná ťa posunúť v tvorbe k tvojmu vytúženému cieľu.

Presne viem ako sa cítiš. Je možné, že si netrúfaš ani začať, tápeš z ktorej strany to bude najlepšie. Hľadáš spôsoby, ale nemáš dosť skúseností.

Alebo si už začal, no v niektorých oblastiach ti to ešte nejde tak, ako chceš. 

Pozri si toto video:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tvorba obrazov je moja vášeň, keď maľujem som naplnená, celá žiarim, je to ako sen.  Každý z nás má svoje sny. Mám obrovskú radosť z toho, že si dokážem nájsť čas na to čo ma baví. Aj keď život prináša rôzne výzvy a ťažkosti, už viem víťaziť.

Tak je to aj s obrazom. Môže byť situácia, že sa nám nedarí niečo zvládnuť a zachytiť tak, aby sme boli spokojní. Dôležité je nájsť cestu a trénovať, učiť sa aj cez chyby. Mne už chyby nevadia, beriem ich ako príležitosť sa niečo nové naučiť. Viem byť šťastná aj v nedokonalých okolnostiach.

No nebolo to tak vždy. Môj sen najskôr vôbec neexistoval. Prišiel čas rozhodovania sa na akú školu ísť. Našli sme Školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave. Lenže nikto neveril, že by som mohla zvládnuť talentové skúšky, ani učitelia v ZŠ, nikdy predtým som sa tomu nevenovala. V ZUŠ som mala rok a pol na prípravu, učiteľ zistil, že tých pár percent talentu, ktoré treba cvičiť mám, a tak som sa s jeho pomocou na školu dostala.

Talent tvorí oveľa menej % ako to, čo sa dokážeš naučiť pomocou správneho vedenia a dobre investovaného času.

To, čo v živote dosiahneš, kým sa staneš oveľa viac závisí od toho, akými ľuďmi sa obklopíš a ako premýšľaš. Vždy sa môžeš rozhodnúť svoju situáciu zmeniť, hľadať v živote to, čo ti dáva zmysel.

Teraz som tu pre teba, aby som ti pomohla naučiť sa tvorivo vyjadriť, nachádzať to, čo ťa baví a napĺňa.

O autorke

Daniela Vladimirova DiS

- výtvarné a vyššie odborné pedagogické štúdium, psychológia

- špecialistka na vedenie a uvoľňovanie do kreativity

- duchovné poradenstvo a videnie - ponorenie do tvorivého prúdu

- expertka na skrášlenie a zmenu atmosféry v priestore

Zlepšovanie sa krok za krokom je skvelá stratégia. Pozývam ťa ju aplikovať  v ucelenom koučingovom programe zostavenom z viacerých kurzov doplnených o mentoring - vedenie, ktoré ti pomôže dostať sa k cieľu. Pritom si sám vyberáš, čo ťa bude baviť a tomu sa budeš prednostne venovať. Pomôžem ti tvorbou k splneniu toho individuálneho sna, ktorý má každý z nás. Dozvieš sa čo sú to prorocké obrazy a ako nám môžu pomôcť k materializácii. 

Nie je to len kurz zameraný na 1 tému alebo techniku, ktorý si pozrieš a postupuješ podľa návodov. Je to ucelená stratégia, ako sa naučiť alebo upevniť základ, na ktorý nadväzujú ďalšie techniky. Dobre zvládnutý základ nenahradí nič.

Zároveň program prebieha hravou a zábavnou formou, kde skúšaš nové veci bez toho, aby si ich hodnotil, prekonávaš strach. Moje krédo je všetko skúšaj a dobrého sa drž.

Ponúkam ti komplexný proces tvorby, ktorý ide od základov tak, ako som sa to učila roky. Tento proces je dômyselne a logicky spracovaný do 12tich týždňov,  kde budeme prechádzať spolu od základných až po pokročilé techniky. Program je vrátanie veľmi dôležitej spätnej väzby, korekcie chýb, osobnej podpory a poradenstva.

Trojmesačný program

"Od prvých čiar k umeleckému dielu"

Poď sa naučiť krok za krokom techniky kresby a maľby pod vedením skúsenej výtvarníčky. Mojou túžbou je pomáhať ľuďom rásť do svojho povolania, uvoľnenia sa, uzdravenia, pokoja a relaxu. Uvidíš, ako tvorba povznáša ducha a prúd, do ktorého sa ponoríme obnovuje naše sily, odstráni únavu a stres.

Prierez programom:

Jedinečnosť tohto produktu je v jeho komplexnosti

Keď si k tomu pridáš moju plnú podporu, uvidíš, že maľovať a tvoriť zvládneš aj ty.

Jednotlivé týždne na seba nadväzujú, to čo sa naučíš na začiatku, budeš využívať v ďalších lekciach. Nakoniec si sám vyberieš, ktorá  z techník ťa najviac baví a v tú môžeš rozvíjať.

Každú techniku si dôkladne rozoberieme a vyskúšame, dostaneš:

 • videonávody, ako krok za krokom postupovať 
 • prehľadnú teoretickú časť potrebnú ku každej technike
 • prezentácie vytvorené z mojich diel počas toho ako som sa učila, ktoré som viac ako 20 rokov opatrovala v perináku, až kým prišiel čas, aby vyšli na svetlo. Názorne na nich uvidíš moje chyby - samozrejme s odborným výkladom, a tak ti ušetrím kopec času - nemusíš nimi prechádzať, ale sa ich môžeš vyvarovať. (alebo uvidieť, že rovnaké chyby robíme viacerí a praxou pod vedením ich vieme odstrániť)
 • zážitok, že tvoriť vieš a zvyšok sa dá pod správnym vedením odborníka naučiť 🙂
 • zoznam pomôcok (často voliteľný, nenáročný), k práci budeš potrebovať základné bežne dostupné pomôcky a materiály, ktorých zoznam dostaneš na začiatku programu aj postupne v každej lekcii, čiže si zvolíš kedy si čo pripravíš a dokúpiš
 • časový harmonogram, ako si začleniť tvorbu každý týždeň do svojich povinností, kde ťa osobne motivujem vytvoriť si čas, začať a pokračovať
 • odšktávač splnených úloh, aby si mal prehľad čo si už prešiel a k čomu sa ešte vrátiš neskôr podľa potreby a času, program je dostatočne flexibilný
 • moju podporu a spätnú väzbu na tvoje práce, bez ktorej to proste nejde - cez chyby sa učíme a ja ti konkrétne poukážem na tie tvoje, vycvičeným okom skorigujem. Keď mi práce pošleš, v skicári dokreslím čo treba doladiť, a tak môžeš počas celého programu napredovať. Všetko bude prebiehať online - cez kameru a maily, nemusíš nikam chodiť, ani nič dokupovať
 • po skončení 3 mesiacov naša spolupráca nekončí - ostávame v kontakte a môžme sa naďalej stretávať a podporovať v tvorivej skupine na fb, kým si aj ty nevycvičíš oko a nebudeš sa vedieť skorigovať sám 🙂 Už teraz sa teším na tvoj rast a úspechy 🙂 
 • lepšie malé krôčky ako žiadne, preto odo mňa môžeš dostávať pravidelnú dávku povzbudenia 🙂 

Program bude prebiehať online v členskej sekcii, do ktorej ti pošlem prístup v stanovený termin spustenia programu, po zaplatení objednávky. Programy otváram 3 x do roka aj s mojími priamymi vstupmi, najbližšie čochvíľa - 22. 5. 2022.

Výber - ukážka z niektorých týždňov:

Kresba

Kresba je základom pre dobre zvládnutú maľbu.

- rôzne mäkkosti ceruzky a iné nástroje

- od presných línií k tieňovaniu a štruktúram

- perspektíva, nameriavanie, pevnosť v ruke

Maľba

Maľba má mnoho možností, nájdi ktorá ti sedí

- miešanie farieb, farebná škála

- rôzne materiály, povrchy, techniky

- správne zachytené proporcie postavy

 

Portrét

- ako zvládnuť správne proporcie

- jednotlivé časti tváre a celok

- mäkkosť materiálov - tkanív, vlasy, oblečenie

- živý model (aj pre talentové skúšky na VŠ)

Prečo si vybrať práve tento program?

 1. Jedinečný koučingový tréning na trhu, ktorý ťa naučí výtvarne tvoriť od úplnych začiatkov
 2. prístup do neho ti ostáva navždy
 3. pri aplikovaní a trénovaní týchto rokmi nazbieraných postupov dosiahneš aj ty schopnosť nakresliť a namaľovať to, čo chceš

Predstav si, že držíš v ruke obraz, ktorý si sám/a namaľoval/a a podarilo sa ti doň dostať svoju predstavu, či realitu, prírodu, čokoľvek :-). Je to skvelý pocit dosiahnuť zručnosti výtvarného vyjadrenia. Tvoje vnútorné obrazy konečne uzreli svetlo sveta a ty si na to právom hrdá/ý!

Garantujem ti, že  pri spoločnom tvorení zabudneš na starosti všedných dní, zbavíš sa únavy, odreaguješ sa a tvoja duša získa pokoj. Využi silu mojej podpory a skupiny, ako to už zažila jedna z účastníčok maľovania - viď referencie nižšie. Riešenie problému vďaka pokoju príde samo. Nestarosť sa. Radšej si urob radosť obrázkom 🙂

Obklopovať sa krásou povznáša ducha.

Naučiť sa maľovať nikdy nebolo ľahšie ako dnes.

Kedysi človek musel chodiť po ateliéroch umelcov a hodiny sledovať ich prácu. Dnes vďaka online technológiám máme úplne iné možnosti. Ak ešte stále váhaš, či a prečo si vybrať práve tento program,

tu je zopár dôvodov prečo ti odporúčam začať sa učiť práve odo mňa:

 • Na trhu je množstvo ponúk, ale žiadna z nich nie je natoľko komplexná, aby si dopredu vedel/a, či sa v tej technike nájdeš alebo budeš musieť hľadať ďalej.
  Namiesto strateného času i financií ti ponúkam lepší spôsob.
 • Odkladáš začiatok na potom, napriek tomu, že túžiš tvoriť.
  Tieto prekážky ti pomôžem prekonať. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď si nevytvoríš čas teraz, nebude to ani potom.
 • Tiež poznáš dobre zaužívanú vetu - Kde na to brať čas popri x iným povinnostiam?
  Naučím sa vyčleniť si krátky a efektívny čas popri tom všetkom a tvoriť môžeš aj s deťmi 🙂
 • Ale ty vlastne ani nevieš či má výtvarná tvorba vôbec nejaký zmysel. Načo je to všetko dobré?
  Ubezpečujem ťa - zmysel to má - minimálne pre teba. Upokojenie mysle, priaznivé účinky na dušu človeka, arteterapia. Krásne umelecké diela sú príjemným bonusom tvorivého procesu.
 • Máš obavy, či sa to zvládneš naučiť?
  Poď do toho bez predsudkov a uvidíš, ako ľahko prejdeš procesom. Prinesie ti to viac radosti ako očakávaš!

Vedieť sa slobodne vyjadriť je dôležité a tvorba obrazov je výborný komunikačný kanál, často krát obrazom vyjadríš viac než slovom. Takisto je to skvelý spôsob ako obdariť a potešiť ľudí, ktorých miluješ. Čo môže byť viac ako s láskou vytvorený predmet či obraz od srdca k srdcu - konkrátne pre milovanú osobu? 

Obzvlášť v tejto dobe je potrebné sa venovať aktivitám a prejavom spolupatričnosti a lásky.

 

Ako prebieha program

"Od prvých čiar k umeleckému dielu?"

*Program bude prebiehať v členskej sekcii môjho webu, kde ti pošlem prístup. 

*Časovo je rozdelený do 12tich týždňov. V prípade potreby si dať pauzu na týždeň, či dva kôli dovolenke alebo neodkladným povinnostiam sa dá urobiť posun, veď k umeniu patrí voľnosť a flexibilita a na všetkom sa dá dohodnúť. 

*Každý týždeň obsahuje videá s názornými ukážkami tvorby a návodmi aj pre úplnych začiatočníkov. 

*Prezentácie mojich začiatkov a pokrokov budú pre teba povzbudením, dokážeš sa naučiť vidieť lepšie a toto preniesť do vytvorenia obrazu.

*Jednotlivé lekcie na seba nadväzujú, je to systematický celok.

*K dispozícii bude Tvorivá skupina na fb len pre účastníkov programu s mojou podporou. Rásť spoločne má oveľa väčšiu silu ako keď si sám. Ponoríme sa do tvorivej energie, ktorá je prenosná a nákazlivá 🙂

*Počas 3 mesiacov sa môžeš tešiť na:

 • - úvodný 1 h rozhovor na spoznanie sa a nastavenie odborného vedenia podľa tvojich potrieb a cieľov
  - 1 x týždenne online spoločné stretnutie  skupiny - na korekciu a odovzdanie si poznatkov medzi sebou v skupine pod mojim vedenim, zodpovedanie otázok, poradenstvo ( počet v skupine je obmedzený )
 • - individuálna podpora cez maily alebo messinger, či whatsapp

Dúfam, že po zhliadnutí videá a prečitaní týchto riadkov ti nabehla dostatočná motivácia pustiť sa do akcie, bez ktorej sa kresliť a maľovať samozrejme nanaučíš 🙂

Pokiaľ máme spolu stráviť tento hodnotný čas, potrebuješ prejsť ešte vstupným rozhovorom, kde spoločne prídeme na to, či je program pre teba vhodný a užitočný. Neváhaj a kliknutím tlačítka si vyber vhodný termín na rozhovor so mnou:

Teším sa na teba a budem sa ti s láskou a ochotou venovať.

Uvidíme sa vo vnútri programu? K rozhodnutiu ti môžu pomôcť referencie:

Referencie

Keďže som bola v maľbe úplny začiatočník, Daniela mi bola nápomocná praktickými radami, keď som sa snažila svoj obraz dostať zo svojho vnútra na plátno, ukázala mi aké čiary a ťahy štetcom zvoliť. Povzbudzovala ma, aby som v práci pokračovala aj keď sa mi obraz nedaril namaľovať podľa mojej predstavy. Jej uistenie, že to zvládnem, ako aj ostatných účastníkov programu bol pre mňa veľmi dôležitý a uzdravujúci.
Libuša DobrovodskáEkonomický a sociálny poradca
Danka je šikovná a zodpovedná, dokáže tvorbu umeleckého diela doladiť do dokonalosti a s láskou to naučiť každého, kto chce a vynaloží potrebný čas. Jej návody sú presné, podrobné a ochotne poskytne asistenciu a pomoc, aby ste sa k svojmu cieľu v tvorbe posunuli aj vy. Odporúčam!
Helena Čeledovápedagóg

Ak ešte stále váhaš, či máš otázky alebo si už rozhodnutý ísť so mnou do toho, klikni na tlačítko  nišie a vyber si termín na rozhovor, kde si ujasníme či je program pre teba vhodný a môžme ti pomôcť naplniť tvoje vízie a sny.